Autentificare
facebook MW pe Facebook
twitter MW pe Twitter
© Mobilewave.ro
versiunea desktop
Inițiator acum 8 ani
rojaa
Începător
Ultimul acum 7 ani
unick
MW Lurker
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!

setari internet pentru blackberry 9800

380 vizualizări
2 răspunsuri
autor subiect #1
rojaa
Începător
1 mesaje
din 15/09/2014
15 septembrie 2014, 15:48:14
Buna ziua.... incerc de vreo 3 zile sa imi setez internetul pentru bb 9800.....  mentionez ca NU folosesc nici wi fi  nici wireless... am un abonament de la rds..... dar problema este ca... nu reusesc sa gasesc in setari, cum ajung la acel APN care trebuie configurat? NU GASESC ADVANCED SETTINGS, doar OPTIONS, unde la network and connections, exista optiunea mobile network, iar acolo gasesc numai data services, whyle roaming, selection mode (manual , automatic), seletc automatic mode (prompt, yes, no)si network mode, (3g, 25, 3g and 2g)..... VA ROG MULT, PUTIN AJUTOR? nu am mai avut bb pana acum... l-am luat pentru ca vreau un telefon cu tastatura (nu touchscreen) si ecran mare...... de la rds mi-au spus sa intru in advanced settings, sau sa caut pe forumuri, dar nu ma descurc..multumesc!
Publicitate
Publicitate
relu
CleanUP Crew
2392 mesaje
din 10/03/2006
176 aprecieri
15 septembrie 2014, 17:19:35
Pt BB iti trebuie abonament special de internet, dar au aparut ceva solutii sa mearga si pe optiunile normale, dar mai greu de realizat. Poti incerca cu informatiile de aici.
unick
MW Lurker
374 mesaje
din 03/05/2006
2 aprecieri
07 decembrie 2014, 22:18:26
se poate si fara abonament doar ca nu o sa poti folosi bbm aplicatia nativa de fb etc,o sa poti sa folosesti browserul nativ whatsapp si alte aplicatii pe care le descarci din appstore
Înapoi la BlackBerry
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
versiunea desktop
0.013⋅4⋅0