Autentificare
facebook MW pe Facebook
twitter MW pe Twitter
© Mobilewave.ro
versiunea desktop
Inițiator acum 14 ani
lenzexe
MW Addicted
Ultimul acum 9 ani
TABela
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!

Televizoare lcd

10 293 vizualizări
296 răspunsuri
autor subiect #61
lenzexe
MW Addicted
1882 mesaje
din 29/01/2006
24 decembrie 2007, 22:15:09 • actualizat 24 decembrie 2007, 22:15:32 (1 ori)
uite ca de panasonic am uitat...recomandabil mai ales in privinta plasmei...este un model de 94cm sub 3000 ron ..PLASMA...pt tv analogic sau eventual digital e meserie :)
Publicitate
Publicitate
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
24 decembrie 2007, 22:17:27
ha ha nu e vorba de fan sau altele, nu va lasati pacaliti de maimutoii de vanzatori, care nu va pricepeti studiati cu atentie ce v.am zis eu, e foarte importanta tehnologia de prelucrarea a imaginii... in special din sursa analogica, ca presupun ca majoritatea o sa folositi 90% LCD.ul pe sursa analogica, mai toti aveti acasa TV analogic si cand o sa aveti sursa TV DIGITALA tot va e util un LCD ca SONY care are si receptor pentru televiziune digitala, degeaba luati un samsung care se vede perfect pe hdmi si stati in majoritatea timpului cu el pe tv analogic ...si ala neprelucrat of

eu am SONY KDL-32D3000K si sunt super extra multumit pe deplin, deocamdata folosesc tv pe RCS (fibra optica pana pe scara blocului in fata usii) si astept si tv digitala pe cablu :)

http://www.mediagalaxy.ro/catalog/item/?categoryId=471&productId=2023&itemId=1167
Marius
MW Addicted
6998 mesaje
din 05/06/2005
24 decembrie 2007, 22:30:56
Multumesc pentru sfaturi! :)
autor subiect #64
lenzexe
MW Addicted
1882 mesaje
din 29/01/2006
24 decembrie 2007, 22:38:46
DA..MODELUL ASTA ERA AFISAT LA ALTEX..dar parca era mai ieftin...24mil parca era...si vreo 2 clienti isi luasera (era si modelul de 66cm)..eu ce pot spune...imaginea la toate era de pe un meci de fotbal pe dvd..mai putin la bravia de 32 (desene animate :)) )..ala de 66 era pe meci..mi se parea prea intunecat..la fel si la megastore unde era doar asta de 81cm...bine: asa si mie un vanzator de la altex mi-a zis din prima "ce philips, ce sony, etc...samsung ia, ia s81 ca aavem pe stoc :) dar r82 e meserie"..astia de la megastore "noi nu ne pronuntam..clientul alege...sony, samsung, philips fac aceleasi produse la o calitate buna...chiar si lg - cu juma de gura - abia la cele de 35 mil vezi o diferenta - si se vedea la un philips afisat acolo diferenta - samsung r82 nu aveau dar ei il comparau cu philipsu ala)

...si r82 se lauda cu aptitudinile pt tv analogica..eu n-am de unde sti...sa le vad alaturate ma pot pronunta..asa eu am un cablu de kk pe care dupa Craciun il reziliez si trec la UPC - astia au fibra optica si poate intro zi baga si digital - ca Dolce nu se poate la mine cica)

..alegeti dupa ce vizionati pe diferite surse...eu m-am grabit si pt ca numai bravia si philips aveau...si oferta cu ratele se termina ..si toata gasca arata spre philips - bine si desgnul mi-a placut, si pachetul ce include si dvd player hdmi,...si atentie, l-am luat desi de 2 zile era expus - pt ca era ultimul

...trailerul ala de pe sony e incredibil...dar mie philipsu mi-a sarit in ochi..plus amicii cu care eram ma presau pe el...

..kapitak: chiar mai facut curios sa vad un sony bravia pe analogic :)
soryn
MW Addicted
1050 mesaje
din 08/12/2005
Opera Mini
24 decembrie 2007, 22:38:49
Ha Ha!Domnule Kapi,in magazin nu m-a impresionat cu nimic tipul asta de sony in comparatie cu celelalte.Pe langa alte marci calitatea imaginii era chiar naspa!Si nu mi-am luat un lcd care "vede"ca lumea pe semnal analogic si "vede"prastie pe semnal digital si asta datorita simplului fapt ca am DIGI de vreo 2 ani incoace!A,sa nu uit,am luat si un dvd panasonic cu iesire hdmi pentru ca vechiului meu eboda ii cam trecuse vremea.
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
24 decembrie 2007, 22:52:01
puneti daca puteti sony langa orice altceva pe aceasi sursa, de preferat tv analogic caci pe digital nu se vad usor diferentele...

si foarte important: vedeti ca ambele lcd sa aibe setari identice, peste tot in magazine am vazut SONY cu luminanta si contrast standard (la 70%) iar SAMSUNG toate cu contrast si luminanta la maxim!

alegeti oricum ce va place voua mai mult ca asa e corect dar tot corect e sa va informati bine!

am fost cu prietenii prin mai multe magazine unde mi s.a intamplat sa vad lcd samsung numai pe surse digitale si contrast maxim iar celelalte modele pe surse naspa analogice, cand i.am rugat sa puna si un sony sau philips tot pe aceasi sursa sa pot vedea diferenta m.au refuzat politicos spunandu.mi ca nu au voie ha ha si ca oricum nu e cazul ca trebuie sa.i cred pe cuvand ca samsungul lor e mai bun ca are cele mai mari vanzari cu el, mai mult ca sigur samsung da vreun comision la vanzarea lcd.urilor de se agita papagalii astia de vanzatori asa of
Marius
MW Addicted
6998 mesaje
din 05/06/2005
25 decembrie 2007, 18:39:40 • actualizat 25 decembrie 2007, 18:55:50 (2 ori)
hmm....m-am oprit la modelul asta(SAMSUNG LE32R82B), mai e timp de gandire, oricum....nu e nici o graba dar asta mi-a placut cel mai mult pana acum :)

Imi pare rau ca nu gasesc nici un model Daewoo asemanator si la specificatii si pret, eu si cu tata am fi preferat sa luam Daewoo dar sunt mult mai scumpe :(
Am un tv Daewoo de 11 ani ,acum se afla in aceeasi stare ca atunci cand a fost cumparat, nu a avut niciodata nevoie de reparatii.
autor subiect #68
lenzexe
MW Addicted
1882 mesaje
din 29/01/2006
25 decembrie 2007, 18:55:03 • actualizat 25 decembrie 2007, 18:56:15 (1 ori)
r 82 :)

..sper daca ramai pe el sa si reusesti sa-l gasesti..ma ametisera aia de la altex si vroiam sa-l iau..na daca toti o dau pe ala hai si eu..dar

...cand mi-am luat eu lcd-ul tipul de la megastore mi-a zis "am comandat 10 de 2 sapt...joi sau vineri vin...daca la ora 12 nu sunteti..la 13 deja is vandute...sunt x pe lista de asteptare" :))

..lumea chiar se inbulzeste la modelul asta..mai ceva ca la paine..mai ales ca e oferta asta la 25mil (tipii de acolo il comparau cu philipsul de aceeasi diagonala la 32mil parca)
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
25 decembrie 2007, 19:15:54
mda, samsungul ala e bunicel insa nu cel mai bun la pretul ala, idea buna a importatorului de samsunguri din ungaria (caci de acolo sunt toate) de a da bonus vanzatorului la buc vandute da roade... si daca ar fi fost cel mai prost model ei tot de cel mai bun il vindeau ca romanii pun botu usor...

la pret asemanator puteti lua LCD SONY cu dotari si performante net superioare (tuner tv digital DVB, PIP, iesire optica digitala, procesare superioara a imaginii analogice, etc)
Studiati astea si apoi cereti aceleasi info de la samsung ha ha

http://xs122.xs.to/xs122/07522/sony1.png

http://xs122.xs.to/xs122/07522/sony2.png

http://xs122.xs.to/xs122/07522/sony3.png

nu zic ca modelul ala de la samsung ar fi prost, doar ca nu e cea mai buna alegere... informati.va bine si cumparati ce vreti pe urma, numai nu puneti botu la vrajelile vanzatorilor care habar nu au ce vand, nu ii intereseaza decat sa.si vanda marfa si unde iese ceva e mai bine pentru ei :) ...tineti cont de ce e mai bine pentru voi!
Marius
MW Addicted
6998 mesaje
din 05/06/2005
25 decembrie 2007, 19:22:06
esti obsedat cu sony :lol: ,calm down man ca mai sunt si alte marci in afara de sony :) ,pe mine nu m-au interesat niciodata parerile vanzatorilor fiindca stiu ca majoritatea sunt paraleli :)
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
25 decembrie 2007, 19:26:30
pai daca el are Sony,ce vrei acum? :lol: asa si la telefoane... SE rulz ,nu?  :D
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
25 decembrie 2007, 19:31:28
stai linistit lol eu am demonstrat intotdeauna de ce am preferat LCD SONY, nu e vorba de obsesii cand demonstrez cum sta treaba, obsedati sunt doar astia care.si cumpara un anumit model pentru ca "este la moda" ha ha alegerea ta este libera poti lua ce vrei e bine insa sa fi mereu informat, sa nu cumperi dupa design sau dupa vrajeala vanzatorilor, din pacate samsungul ala se vinde numai pentru ca sunt destepti vanzatorii si importatorul, chiar si Philipsul pe care l.am pus eu mai sus e mai bun decat samsungul pe care il vrei tu, auzi la ala povesti pentru copii prosti, cica samsungul ala s.ar compara cu un philips de peste 30mil?! ...vise!

cumparati ce vrei tu si ceilalti, eu nu fac altceva decat sa dau o mana de ajutor dandu.va informatii suplimentare la care nu aveti acces usor in magazine ha ha

CRACIUN FERICIT si sa STAPANITI SANATOSI LCD.ul pe care il alegeti!

Sarbatori fericite!!!
autor subiect #73
lenzexe
MW Addicted
1882 mesaje
din 29/01/2006
25 decembrie 2007, 19:35:52
mama...philipsul meu e mai bun decat r82...sunt fericit :)
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
25 decembrie 2007, 19:39:17
mai eu zic ca cel putin la lcd tvuri produsele relativ de acelasi grad calitativ sunt separate intre ele(in functie de producatori ) ,la pret,de o diferenta de hai sa zicem 5- maxim 7 milioane. asa ca , oricat ai sta sa analizezi tvurile de 20-25 ,hai 27 de milioane ,tot mai slab iei decat alea de 35-40... so... " astia care.si cumpara un anumit model pentru ca "este la moda" " s-ar putea cand pun banul calumea la interval sa ia oricum ceva peste ce ai tu ,chiar daca e la moda :coolup:

ho ho ho...craciun fericit... si :censored: ceva in digiTv ca i-am sunat de pe 3 decembrie si tot n-au venit
Publicitate
Publicitate
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
25 decembrie 2007, 19:48:24 • actualizat 25 decembrie 2007, 19:55:13 (1 ori)
Sony a fost si ramane, se pare, regele TV, tot ce s.a inventat in domeniul TV a fost conceput de SONY (primul tv produs in serie pentru public, primul tv complet tranzistorizat, primul tv cel mai mic din lume, primul tv cel mai mare din lume, primul tv color, primul tv portabil, primul tv cu tuner digital, primul tv cu ecran plat, primul tv cu receptor tv digitala, primul tv la 100Hz, primul tv cu dolby digital 5.1, primul tv cu cititor card, primul tv cu PIP, POP, PAP, etc)
Hai sa facem o pauza si sa privim aici cu atentie un top facut de cunoscatori, nu de maimutoii de vanzatori la care pun multi botu...

http://xs322.xs.to/xs322/07522/toplcd.png

in top 10 asta Sony evident e pe primul loc si are 5 modele in top, primul samsung e pe locul 4 si are 3 modele in top... astea si multe alte info aici:

http://www.lcdtvbuyingguide.com/top10.shtml

...luati asta doar ca un simplu info, voi cumparati.va ce vreti!
Înapoi la Televizoare & Home Cinema
Topicuri similare
audculori
acum 4 ani
48
9 573 vizualizări
Totul despre televizoare! în Televizoare & Home Cinema  
Deschis de Fabian_ ⋅ acum 14 ani 1 2 3 4
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
versiunea desktop
0.018⋅4⋅0