Autentificare
facebook MW pe Facebook
twitter MW pe Twitter
© Mobilewave.ro
versiunea desktop
Inițiator acum 5 ani
DSF
zZz ツ
Ultimul acum 5 ani
DSF
zZz ツ
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!

Aplicatii BB10

151 vizualizări
4 răspunsuri
autor subiect #1
DSF
zZz ツ
6920 mesaje
din 28/04/2005
279 aprecieri
20 martie 2014, 22:58:05
Aplicatii pentru telefoanele mobile cu sistem de oeprare BB10 (ex: Z10, Z30, Q10, etc).

Eu sunt "noob", am un telefon cu BB10 doar de cateva zile  :D. Va astept pe voi cu sugestii pt aplicatii, de preferat native BB10. Cele Android se misca unpic mai nasol si se incarca mai greu.
  • Reddit in Motion: client reddit
  • SMS Backup (1.99$): am migrat SMS-urile de pe Android. Poti face si backup & restore pe BB10
  • rad.io: streaming radio
  • ModPlayer: player mod, xm, x3m.. are si un catolog imens cu trackuri. nostalgia  :D
  • SuperTube si FastTube: aplicatie youtube
  • Whine: aplicatie (neoficiala) Vine. Totusi nu e la acelasi nivel cu Vine de pe iOS..
  • iGrann: aplicatie instragramm. idem ca mai sus
  • Screen&Audio Recoreder to mp4 (0.99$): captura video (screen recording). inregistreaza fluent (inclusiv audio). Thanks Draculea!
  • Snap: market cu aplicatii Android. De fapt se conecteaza la PlayStore. E nativ BB10, asta inseamna ca se misca mult mai bine decat 1MobileMarket apk  :D. Trebuie facut sideload pentru a instala aplicatia.
Va astept si pe voi cu recomandari.
Publicitate
Publicitate
Draculea
MW Addicted
1513 mesaje
din 07/10/2005
18 aprecieri
21 martie 2014, 17:47:37
Ai uitat de aplicatia de CrackBerry(asta daca vrei sa sa fii la curent cu toate noutatile legate de BB).

Eu mai folosesc:
  • Nobex - pentru radio (streaming)
  • Soundnine - client pentru SoundCloud
  • Skooday - client pentru ex.fm
  • SoundHoud - la fel ca Shazaam
  • PicMix - pentru editare foto, efecte (il foloseste mai mult prietena  :D)
  • Nutty Player - player video cu subtitrare(e limitat ca subtitrarea sa fie in acelasi folder si aiba acelasi nume cu filmul)
  • Data Usage Counter - dupa cum ii spune numele contorizator de trafic de date( nu am incredere in Orange:D)
  • Reader YC - aplicatie pentru http://news.ycombinator.com
  • BeMaps Pro - am cumparato mai demult dar nu o folosesc:D
  • Swift Notes - pentru note
  • LazyList - pentru liste
  • AIO Remote - telecomanda WiFi pentru PC
  • Money Plus
Aplicatii android:
  • Skype - e aplicatia din BlackBerry World(versiunile noi nu prea functioneaza)
  • Waze - e tot o portare de android, gasesti si in BB World, dar o veriune mai veche
  • StumbleUpon
  • Amazon Kindle Reader
  • Todoist
Jocuri(nu le mai descriu, le dau o nota personala):
  • Robotek 3/5
  • Sporos 4/5
  • Alien Hive 4/5
  • Kiwi Wonder 5/5
  • Huerons 3/5
  • Asphalt 8: Airborne 5/5
  • Dungeon Hunter 5/5
  • Magic Realms 4/5
  • Flappying Bird 3/5
1 apreciază
autor subiect #3
DSF
zZz ツ
6920 mesaje
din 28/04/2005
279 aprecieri
22 martie 2014, 22:16:42
Draculea 2014-03-21 17:47:37
Ai uitat de aplicatia de CrackBerry(asta daca vrei sa sa fii la curent cu toate noutatile legate de BB).
oh  da  :D.

Ce ma enerveaza e ca BB World e inundat de aplicatii Android portate, si alea clar ca nu se misca ca si cele native..
Draculea
MW Addicted
1513 mesaje
din 07/10/2005
18 aprecieri
22 martie 2014, 23:01:01
Este adevarat ca nu se misca la fel. Dar nici rau nu se misca. Pot spune ca se misca la fel ca pe Galaxy S2.

Legat de portarile de android, am uitat sa mentionez de TeamViewer.
autor subiect #5
DSF
zZz ツ
6920 mesaje
din 28/04/2005
279 aprecieri
22 martie 2014, 23:10:42
Mie personal mi se pare ca se misca mult mai rau decat pe S2 (inca mai am S2-ul) :). Atat ca si timpi de incarcare cat si performanta in-app. Eu inca sper sa vina Google, Twitter, Read It Later, Facebook, etc cu aplicatii. Stiu ca is pentru o mare parte si alternative free sau comerciale. Dar.. 
Înapoi la BlackBerry 10 OS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
versiunea desktop
0.013⋅4⋅0