Autentificare
facebook MW pe Facebook
twitter MW pe Twitter
© Mobilewave.ro
versiunea desktop
Inițiator acum 13 ani
m3adi3c
Începător
Ultimul acum 13 ani
m3adi3c
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!

Problema Yahoo Mail Nokia E72

1 343 vizualizări
4 răspunsuri
autor subiect #1
m3adi3c
Începător
3 mesaje
din 30/12/2010
30 decembrie 2010, 18:57:15
Buna ziua!

Am configurat pe telefonul meu Nokia E72 doua casute, GMail si Yahoo Mail, ambele facindu-le de tip IMAP4, cu adresele si porturile de server luate direct de la Yahoo si, respectiv Google.

Gmailul merge perfect, dar la Yahoo am intimpinat o ciudatenie: mailurile pe care le trimit de pe telefon nu imi apar pe Yahoo Mail, cind il deschid de pe calculator. In telefon apar la Sent, pe calculator cind deschid casuta, nu apar decit cele trimise de pe calculator. Iar pe telefon imi apar atit cele trimise de pe telefon, cit si cele de pe calculator.

Mai mult, cind am resetat casutele (le-am sters si le-am facut din nou), le-am pierdut din Sent-ul din telefon pe cele trimise de pe telefon, ca in calculator oricum nu erau.

Ce e de facut?

Multumesc.

P.S. Mentionez ca ambele casute merg perfect normal din toate punctele de vedere, deci setarile probabil sint macar 99% bine facute, cea de sus fiind singura problema.
Publicitate
Publicitate
#2
ADS
MW Addicted
4824 mesaje
din 14/11/2005
27 aprecieri
30 decembrie 2010, 19:37:09
Incerc sa-ti raspund eu cu toate ca nu ma pricep asa de bine.
Tu zici ca ca e-mailurile pe care le trimiti de pe telefon nu iti apar si pe PC in Yahoo Mail, dar ele ajung la destinatie?
In contul de Yahoo Mail de pe telefon ai primit vreun mesaj?
autor subiect #3
m3adi3c
Începător
3 mesaje
din 30/12/2010
30 decembrie 2010, 19:57:55
Da, ajung la destinatie si chiar cam la fel de repede ca din calculator, adica in 20-30 sec.

Si da, am si primit mailuri pe Yahoo pe telefon care apar si pe PC la Inbox.
#4
ADS
MW Addicted
4824 mesaje
din 14/11/2005
27 aprecieri
30 decembrie 2010, 20:05:06
Inseamna ca mesajele trimise de pe telefon, nu se salveaza pe serverul Yahoo, ca de asta nu iti apare si in PC. Sincer nustiu ce ar trebui setat ca sa rezolve si asta :hmm:
Poate gasesti mai multe info, pe forumul Nokia.
autor subiect #5
m3adi3c
Începător
3 mesaje
din 30/12/2010
30 decembrie 2010, 22:18:13
ADS 30-12-2010 20:05:06
Inseamna ca mesajele trimise de pe telefon, nu se salveaza pe serverul Yahoo, ca de asta nu iti apare si in PC. Sincer nustiu ce ar trebui setat ca sa rezolve si asta :hmm:
Poate gasesti mai multe info, pe forumul Nokia.
mersi de informatie, dar daca te uiti pe pagina 3 a forumului indicat (sau poate am picat pe 4, nu stiu) e aceeasi intrebare pusa de mine sub acelasi username si n-am niciun raspuns de vreo 2 saptamini :) de-aia am apelat si la voi.

Multumesc oricum, mai astept pareri.
Înapoi la Probleme software
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
versiunea desktop
0.034⋅4⋅0